Kui hoolid faktidest ja teaduspõhisest arutelust, siis küsi poliitikutelt:

Tuul Sepp: arusaam alusteaduste ebavajalikkusest on sügavalt ekslik

ERRis ilmunud artiklis kutsub Tuul Sepp ülesse tähtsustama teadust kui tõusat viisi uute teadmiste saamiseks ning otsuste põhjendamiseks.

Elektrit ei avastanud teadlased, kellele anti ülesandeks teha paremaid küünlaid, vaid need, kellel oli vabadus järgida oma uudishimu.

Suured läbimurded teaduses – röntgenkiirguse avastamine, antibiootikumid, DNA struktuur – on kõik alusteadustega tegelenud, uudishimu poolt juhitud teadlaste poolkogemata tehtud avastused, tuletab Vikerraadio päevakommentaaris meelde Tuul Sepp.

Teadlasi aastaid vaevanud puudujäägid Eesti teaduse rahastamises on lõpuks jõudnud ka avalikkuse ette. Juba on astutud ka esimesi samme lahenduste leidmiseks ja kriisi vältimiseks. Möödunud nädala lõpus tuli aga ilmsiks plaan suunata lõviosa teadusele plaanitud lisarahast rakendusuuringutesse ja eelkõige ettevõtlusesse ning jätta alusteadustega tegelevad teadlased endiselt virelema.

Alusteadusi nähakse kui mõttetut raharaiskamist teadlaste isikliku uudishimu rahuldamisele, samas kui ettevõtluse teadus-arendustegevus pakkuvat koheselt konkreetseid võimalusi raha tagasi teenida.

Loe edasi siit.